Az egyik LinkedIn-tanulmány szerint az Y-generáció gyakrabban váltogat munkahelyet, mint elődjeik, viszont ez csak az önbevallásos adatokon alapul. Az X-generáció és a korábbiak ritkábban adják meg, hol dolgoztak régebben, csak a legfrissebb munkahelyeket tüntetik fel, írja a Forbes.hu.
Az amerikai munkaügyi központ statisztikája szerint viszont a baby boomerek (értsd: a háború után sok gyereket szülő generáció, itthon nem átfedéssel, de hasonló hozzá az úgynevezett Ratkó-korszak) a húszas éveikben ugyanolyan gyakran váltogattak munkahelyet, mint ahogy azt ma az Y-generáció teszi.
A Forbes.com külső szerzője, Kaytie Zimmerman, Y-generációs tanácsadó meg van győződve arról, hogy mindegy, mi van a háttérben, az Y-generációnak nem kell bocsánatot kérnie azért, mert gyakran cserélgeti munkahelyét – márpedig ma ez eléggé negatív címke. A Careerbuilder felmérése szerint az amerikai munkavállalók 45 százaléka kevesebb, mint két évet tervez jelenlegi munkahelyén maradni, úgyhogy valószínűleg ideje hozzászokni az új világhoz.
Az Y-generáció magasabb fizetéshez, jobb pozíciókhoz juthat a gyakoribb váltással, és könnyebben is költözhetnek, könnyebben találhatják meg azt a közeget, ahová igazán illenek. A negatív stigma egyre jobban elmosódik, mivel a váltás pozitívumokkal jár. A teljes cikk a Forbes.hu-n olvasható.
(Forrás:telekomesit.hu, digitalhungary/Fotó:pinterest)