A Telekom jelenleg Magyarország mellett Ausztriában, Németországban, Görögországban, Lengyelországban és Hollandiában folytatja az 5G tesztelését. Az adattovábbítást az első negyedévben az antennák már az 5G-s hálózaton keresztül végzik majd - teljes egészében a jövő 5G-s szabványára, az Új 5G-s Rádió Szabványra (5G New Radio, 5G NR) alapozva. Az új technológia tesztüzemmódban is már teljes sebességen működik. A campus hálózat a mobil kommunikáció meghatározott területét fedi le és specifikus alkalmazások céljaira szolgál.
A Magyar Telekom az MTI-vel közölte azt is, hogy a gyártóegységek számára Magyarországon szigetszerűen elérhető 5G-s hálózatok előszobájának tekinthető, 4G (azaz LTE) alapú ipari hálózatot épít ki Magyarországon és a régióban elsőként a BorgWarner Oroszlány Kft. telephelyén a T-Systems Magyarországgal. A campus hálózat elnevezésű megoldás dedikált, vezeték nélküli kapcsolódást tesz lehetővé a gyár területén. A BorgWarner a hagyományos telekommunikációs igények mellett elsősorban a gyártásvezérléshez, telephelyen belüli logisztikát segítő szenzorok, eszközök hálózatba kapcsolásához használja az idén nyárra elkészülő hálózatot. A megoldás lehetővé teszi a későbbiekben az 5G-re való átállást is. A világszerte 19 országban 74 helyszínen gyártó BorgWarner csoport tagjaként a BorgWarner Oroszlány Kft. oroszlányi üzeme a csoport turbófeltöltő-gyártó üzletágának második legnagyobb gyára. 2001-es alapítása óta folyamatosan bővül, mára minden jelentős európai autógyártó cég számára szállít turbófeltöltőket.
A távközlési szakma legrangosabb nemzetközi seregszemléje, a barcelonai Mobil világkongresszus hétfőn nyílt meg, és február 28-ig tart.
(Forrás:telekomesit.hu, mti/Fotó:pinteres, twitter, mti)