Az IT-biztonsági szakma egyik legjelentősebb rendezvényét hívták életre tavaly, amikor először megszervezték a ProDay konferenciát. Idén a Nemzeti Kiberversenynek is helyet adott, ami utat nyit a fiatal szakmabeliek számára a nemzetközi vizek felé, továbbá Magyarország kiemelkedő helyzetét is előtérbe helyezi ezen a területen.
A hazai döntőt a Nemzeti Közszolgálati Egyetem és a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság közreműködésével szervezték meg. Az négy nyertes diák, illetve felkészítőjük utazását és ellátását a ProDay IT-Biztonsági Konferencia és Expo bevételeiből finanszírozzák, valamint a szervezők biztosítják a nemzetközi versenyen való részvételüket is. A tervezett öt csapat helyett négy vett részt az eseményen, ugyanis az ötödik csapat kívülálló okok miatt kénytelen volt lemondani részvételét.
A nyertes csapat neve defend3R5, tagjai:
Bártfai Fanni (NKE-RTK)
Margitics József (NKE-RTK)
Mészáros István (NKE-RTK)
Molnár Tibor (NKE-RTK)
A csapatvezető, illetve a felkészítő dr. Gyaraki Réka (PTE ÁJK DI) volt. A csapatok a verseny ideje alatt konzultálhattak a felkészítőjükkel, ám a döntő prezentációjukat önnállóan adták elő.
Az idei programsorozat a tavalyihoz hasonlóan teltházas rendezvény volt, ahol három teremben folytak párhuzamosan az előadások, prezentációk, workshopok és bemutatók (Offenzív terem - Expo tér - Defenzív terem). A szoros verseny déli tizenkét órától négy órán keresztül tartott a kiállítótérben, majd nem sokkal a lezárulás után eredményt is hirdettek, továbbá a kérdőívet kitöltők között idén is kisorsoltak két Blackphone 2-őt.
A Cyber 9/12 európai döntő fordulóját az Atlanti Tanács (Atlantic Council) a Genfi Biztonságpolitikai Központtal (GCSP) együttműködve rendezi meg. A hallgatók egy fiktív forgatókönyv alapján reagálnak egy olyan nagyszabású számítógépes offenzívára, ami az európai rendszerek ellen irányul. Feladatuk az lesz, hogy ajánlásokat tegyenek védekező intézkedésekre, illetve összehangolják a különböző szereplők eltérő érdekeit a közös fellépés megvalósításához. A versenyzők az ötleteikből és javaslataikból egy kollektív kiberbiztonsági válságkezelő tervet állítanak össze, amiben számításba veszik a többi között a NATO, az EU és az érintett államok politikai és irányítási struktúráját.
További információ a Cyber 9/12-ről ezen a linken érhető el.
(Forrás:telekomesit.hu / Fotó: twitter)